Kovový dílenský nábytek

5 rad, které vám pomohou při výběru dílenského nábytku

Každý muž je někde v hloubi duši kutil. My chlapi prostě víme, že tohle se musí vyklepat, támhlete opilovat a jak co připájet. K tomu ale potřebujeme jednu věc – dobře vybavenou dílnu. Dobré nářadí chce ve své dílně mít snad každý, mnoho lidí však zapomíná, že i dobře zvolený nábytek může ušetřit spoustu času a usnadnit i tu největší dřinu.

Vybírejte nábytek především tak, aby vyhovoval vám

První rada při výběru dobrého dílenského nábytku je překvapivě jednoduchá. I ten nejlepší dílenský nábytek je vám k ničemu pokud se při práci na něm nebudete cítit dobře. Vždy je proto ideální, když si můžete nábytek předem osahat, ozkoušet si, jak vám vyhovuje.

Dodržujte bezpečnostní předpisy

Kupujte vždy jen takový nábytek, který odpovídá předpisům. Zvláště máte-li ve své dílně chemikálie (barvy, laky, ředidla, benzín…) je bezpodmínečně nutné skladovat je podle všech zásad a v souladu s právními normami. Nejen, že tak chráníte sebe, zdraví svého okolí i životní prostředí, zároveň si tak můžete ušetřit celou řadu nepříjemností. Pokud by se ve vaší dílně stala nehoda, může být nesprávné skladování chemikálií záminkou pro pojišťovnu škodu nezaplatit.

Přehlednost především

Pokud jste profesionálové a hledáte nábytek do své dílny, nezapomeňte na vybavení, které vám pomůže spravovat všechnu úředničinu. Není totiž právě praktické, když faktury máte mezi šroubováky a propiska čouhá ze svěráku. Při práci v dílně vám pomůžou i takové věci jako kartotéky.

Kov ochrání a lépe vypadá

Zapomeňte na dřevěný nábytek. Do dílny patří kov. Nejen že je lepší z bezpečnostních důvodů (nehořlavost, větší pevnost…), kovové skříně i lépe vypadají a snáze se udržují.

Bude to něco stát

Jak už to tak bývá, kvalita není zadarmo. Samozřejmě si můžete koupit nejlacinější nábytek – a pak si za to nadávat. Zpravidla se však vyplatí připlatit si a koupit kvalitní výrobky od renomovaného výrobce.